Referencie na poradenstvo

Name
Email
Review Title
Rating
Review Content

Recenzia

★★★★★
Monika Korísteková je naozaj čarovná osoba . Na jednej strane zanieteny odborník ohladne výživy na druhej strane milá osóbka ktorá vždy ochotne poradí . Bohužial informácií ohladne výživy detičiek je veľmi veľa . Či už u pediatrov,rady kamarátok/rodiny , v médiách, na sociálnych sieťach, reklamy rodičia sa veľmi rýchlo stratia v takom množstve . Čo je naozaj na škodu detí ,pričom cesta je tak lahká a jasná .Monika je prave človek, ktorý vás správne navedie a povedie . Všetci chceme pre svoje deti to najlepšie. Podla mňa neexistuje rodič ,ktorý by vedome dával dietatu škodlivú potravinu a vedel, že mu móže uškodit alebo mu nič výživné neprinesie . Len bohužiaľ trh je tak silný že aj takéto potraviny schová za pekný obal s označením „pre deti „ a ešte so sľubom „piné vitamínov „ . Pričom to najlepšie pestuje vaša babka na záhrade a chová dedko na lúke za domom . To najvýživnejšie urobíte vy doma v kuchyni . A to sa mi páči aj na Monike, že vychádza zo sezónnych, regionálnych potravín, receptov ktoré sú našej genetike vlastné.Podporuje mamičky aby samé doma varili detičkám z čerstvých sezónnych potravín . Neustále sa vzdeláva vo svojej oblasti a napreduje . Ked už máte niaky zdravotny problém nájde pre Vás stravovací štýl na mieru Držím jej velmi palce aby svoju prácu i nadalej robila s takým nadšením ako doteraz lebo som si istá,že o Monike Korístekovej budeme ešte vela počuť. 🙂
- Silvia

Recenzia

★★★★★
Chcela by som týmto vermi pekne pocrakovat Monike za jej pomoc pri riešení tažkostí s nechutenstvom nášho temer 1,5 ročného synčeka. Dlhodobo sme sa nevedeli pohnút z miesta, bolo to pre nás značne náročné a vyčerpávajúce obdobie. Kŕmenie vlastného dietata bolo najtažšou úlohou každého dňa, strávili sme ním vel’mi vera času s minimálnou efektivitou. Telefonický rozhovor prebiehal vermi príjemne, od Moniky sme dostali množstvo zaujímavých návodov a doporučení ako zvýšit apetít nášho syna, akou formou mu dopinit chýbajúce nutričné látky vrátane tých, ktoré môžu zodpovedat za zníženú chut do jedla, prešli sme rodinné predispozície i jeho doterajší zdravotný stav. Z rozhovoru som mala vermi dobrý pocit, ktorý vo mne ešte dlho odznieval. Monika sa v danej problematike naozaj výborne orientuje, je evidentné, že ju táto práca baví a robí jej radost. Za seba poviem, že okrem jej rozhl’adu a znalostí oceňujem najmä emocionálnu podporu, ktorou mi pomohla „byt nad vecou“ a nazerat na naše starosti inými očami. Viaceré z jej odporúčaní sme zapracovali do nášho života a prakticky v priebehu pár dní sme začali zaznamenávat u nášho synčeka pozitívnu zmenu v chuti do jedla. Netvrdím, že sa z neho stal zrazu verký jedák J , no podstatné je, že jedlo už doma nikto z nás nerieši a že drobec oň konečne javí záujem, pribral a my máme zrazu kopec vorného času, ktorý môžeme venovat spoločným aktivitám J Monika, d’akujeme ti vel’mi pekne!
- Dana

Recenzia

★★★★★
Moniku som spoznala po roku a pol trapenia s mojou starsou dcerkou, ktora od prvych prikrmov trpela neustalymi zapchami. Za ten cas sme presli rukami pediatra, dvoch gastroenterologov a alergoimunologa. Vysledok bol, ze je dieta upine v poriadku a ak bude stav pretrvavat, kazdy druhy den mam podat dcerke cipok.Nejako som sa s tym nedokazala zmierit, hlavne pri pohlade na to ako sa moje dieta trapi s niecim co ma byt upine prirodzene. A v tom case som uz upine zufala zareagovala na diskusiu na socialnej sieti kde jedna mamicka riesila ten isty problem. Dnes viem, ze to bolo to najlepsie co sa nam mohlo stat. Monika nam po konzultacii nadstavila jedalnicek a cuduj sa svete, malej zacalo po niekolkych tyzdnoch konecne normalne travit. Ked sa tak teraz nad tym zamyslim, ake logicke a „jednoduche“ riesit problem prave cez stravu. No bohuzial to dovtedy s nami nikto neriesil.
- Lucia

Recenzia

★★★★★
Volám sa Petra a mám takmer 2-ročnú princeznú.Nikdy sme nemali problém s kakaním a s trávením všeobecne, No jedného dňa tento problém prišiel aj k nám, nečakane. Z ničoho nič- jeden deň, druhý deň a dcérka kakala s plačom. Hovorím si, ach dobre, nevadí, prejde, asi jedla vera banániku, alebo aj zmena prostredia pomohla k zápche. No ono sa to opakovalo a z dvoch dní bolo aj 5 dní. Samozrejme, utekala som k lekárke, ktorá v tomto nevidela až taký problém, keďže dcérka je stále kojená. Tak reku, nevidí lekárka, nevidím ani ja. No moje podvedomie a materská intuícia mi akosi stále behali po rozume a nedala spávať. A tak som sa obrátila na Moniku Koristékovú. Napísala som jej správu ako prebieha samotná konzultácia, ihned' reagovala a dohodli sme sa na druhý deň na telefonát. Aj som premýšrala, čo mi povie na náš jedálniček, ked'že niektorých jedál som sa nechcela vermi vzdávať, kecrže ich dcérka obrubuje. No predsavte si, dostala som porozumenie a RADY, ako tento jedálniček pokojne nechať, len ho LEPŠIE KOMBINOVAŤ, pridať pár zdravších alternatív, obnoviť črevnú mikloflóru, rozprávať sa o hovienku s dcérkou a brať ho ako normálnu súčasť života, smiať sa na ňom a vel'a d'alších iných rád. Všetko mi bolo vysvetlené ako funguje v tele, už aj ja som profík, čo sa týka rozpustnej a nerozpustnej vlákniny 😀 a čuduj sa svete, moja dcérka od samotnej konzulátcie kaká dvakrát denne, s maličkým plačom, ale verím, že aj ten čochvíra pominie 🙂 Samotná konzultácia bola iked' cez telefón, no v priaterskej atmosfére, s vera zodpovedanými otázkami, vysvetrujúcimi, čo a ako v tele funguje. Dostalo sa mi vera rád, podpory a cítila som, akoby sa s MOnikou poznáme už roky. Ak máte nejaký problém s trávením, s výživou, Monika je ten človek, ktorý vás vypočuje a vermi pomôže. Dokonca, ak si to necháte v hlave uležať a vynoria sa Vám nové otázky, pokojne ich môžete s MOnikou znovu prebrať. POčas samotnej konzultácie Monika posiela linky a posty priamo Vám do správy, aby ste na nič nezabudli, aby ste sa dozvedeli o tom, čo robí problém a ako čo funguje a pomáha. Rešpektuje Váš názor a pohrad či už na homeopatiká alebo iné probiotiká a cestou, ktorou veríte, že je správna pomôže aj Vám.
- Petra

Spätná väzba na jedálniček

★★★★★
Keď mi manželka povedala, že komunikuje s odborníčkou na výživu, ktorá je podľa nej obrovská kapacita v tom čo robí, tak som tomu neprikladal veľkú váhu, skôr som myslel, že potrebuje zabiť čas na materskej dovolenke. Keďže naša dcérka má od narodenia problémy s trávením, tak manželke záležalo veľmi na tom, aby skutočne zistila, kde je problém, keďže v medicínskom prostredí sa nám nedarilo prísť na k žiadnemu zmysluplnému záveru. Po čase ako sa začala manželka riadiť odporúčaniami od p. Korístekovej, tak dcérke sa začal rapídne zlepšovať stav, čo ma zaujalo. V princípe výsledky boli to čo ma presvedčilo, aby som sa jej aj ja zdôveril so svojimi patáliami. Hneď prvé čo ma ohromilo bol jej prístup ku mne, mal som skutočne pocit, že má záujem mi pomôcť. Následne sa ma pýtala na všetko do detailov, mal som pocit akoby robila nejakú hĺbkovú analýzu. Potom si vzala čas a pripravila mi na mieru úžasný jedálniček. Čomu som predtým neveril, že strava môže byť taká dôležitá, tak sa ukázalo v plnej miere, že funguje. Dalo mi to zabrať, ale dodržiaval som odporúčania a stravoval sa podľa jedálnička a ono to fakt funguje. Po nejakom čase som sa začal cítiť omnoho lepšie, dokonca výsledky krvi a iných testov bolo nadpriemerne pozitívne. Ja som to vyskúšal na vlastnej koži a vrelo odporúčam aj ostatným, ktorí dnes možno majú obavy z toho, či to bude fungovať. Ďakujem
- Tomáš Podhorný

Poďakovanie za konzultáciu

★★★★★
Chcela by som sa poďakovať Monike za skvelú konzultáciu. V príjemnom rozhovore mi objasnila nielen zásady stravovania detí a spôsoby ako zvyšovať imunitu a zachovať zdravie, ale aj ako predísť častým a menej častým civilizačným chorobám. A keď ich už máme, ako s nimi žiť, resp. proti nim bojovať. Je to odborníčka, ktorá ale zložité procesy dokáže vysvetliť jednoducho, aby ich pochopila každá mamička zblbnutá materskou 😉 Vrelo odporúčam!!!!
- Mária Legnerová Straňáková

Poďakovanie

★★★★★
V nasej situacii som uz neverila, ze ma pre nas niekto vobec nejake riesenia a predsa, Monika, dakujeme za Tvoje odporucania, klobuk dolu pred vedomostami v kazdom smere. Si pre nas zachrana, verim, ze s tvojou pomocou sa nas drobec dostane do formy a bude z neho velky chlap 🙂 A aby som nezabudla, dakujem, ze si clovek s velkym Č a neodsudzujes za to, co sme doteraz robili nespravne.
- Stanka Rusinová

podakovanie

★★★★★
dakujem krasne za konzultaciu vo veci typov a trikov k imunite deti. monika mi velmi pomohla utriedit si informacie a poskytla mnoho novych. dakujem krasne a vrelo kazdemu odporucam!!!
- lucia

Spätná väzba a poďakovanie

★★★★★
Monika je skvelá osôbka, ktorá má neuveriteľné vedomosti a vie naozaj poradiť. Má super prístup, do ničoho netlačí, berie ohľad na každého osobné nastavenie a názory. Dcérka nemala ani rok a začali sme sa trápiť s ekzémom. Chodili sme k pediatričke, na kožné, kde nám predpísali kortikoidy, poslali na alergológiu a ďalej sa s nami nebavili. Vedela som, že problém je niekde inde a že to, že máme ekzém je len prejav toho, čo sa deje v tele. Ale nevedela som, ako dcérke pomôcť. Vďaka Monikinmu poradenstvu a záujmu sa nám podarilo dostať ekzém pod kontrolu a tento rok (dcérka má už tri) sa nám podarilo túto zimu zvládnuť na jednotku. Každým rokom sa to zlepšuje, tento rok sme mali už iba zopár fliačkov, ktoré neboli také agresívne a dcérka krásne prespala každú noc. Kedykoľvek mám na Moniku akúkoľvek otázku a prosbu o radu, nielen ohľadne nášho ekzému, vždy ochotne poradí, nasmeruje. Kontakt na ňu posúvam veľmi rada ďalej svojim kamarátom, susedkám ktorí majú rôzne problémy a nevedia si dať rady. Pretože je skvelé poznať názor aj niekoho z tretej strany, kto má taký rozhľad. Ďakujeme Monika za pomoc! Katka a Noemi
- Katarína Trubianska

★★★★★
- Alena