top of page

Zdravá a ľahká kapustnica (nielen) pre deti

Táto kapustnica je naša tradícia. Bez údenín a bez húb, ktoré malé deti nevedia stráviť. Ľahká, veľmi chutná a pohodová, presne ako má jedlo pri vianočnom stole byť. Dokonca mi raz svokra na ňu povedala, že lepšiu ešte nejedla 🙂

Budeme potrebovať:

200 g kyslej kapusty 1 kaleráb 1 mrkva 1 petržlen 1 cibuľa kúsok zeleru 1 pór 1,5 l zeleninového vývaru 5 lyžíc oleja (olivový alebo sézamový pre staršie deti) štipka soli 1/2 lyžičky celej rasce 1/2 lyžičky červenej papriky

  1. Pór pozdĺž rozkrojíme a premyjeme pod tečúcou vodou. Nakrájame ju na jemné pásiky. Koreňovú zeleninu a kaleráb očistíme a nastrúhame na hrubom strúhadle. Cibuľu olúpeme a nakrájame na tenké plátky. Kyslú kapustu nakrájame na jemno.

  2. Do hrnca dáme olej, cibuľu, zelenú časť póru a nastrúhanú zeleninu. Pridáme soľ, rascu, červenú papriku a dusíme do mäkka. Zalejeme troškou vývaru a dusíme cca 10 minút. Dolejeme zbytkom zeleninového vývaru, pridáme kyslú kapustu a na jemnom plameni varíme ešte asi 5 minút.

  3. Polievku môžeme dochutiť šťavou z kapusty, pre staršie deti a dospelákov sójovou omáčkou Tamari a nastrúhaným tempehom.

Krásne, zdravé a usmievavé nielen Vianoce Vám prajem.

673 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page