top of page

Pohánkové halušky s bryndzovým krémom (bezlepkové)

Pre deti od 1 1/2 roku môžeme pomaly pridávať do jedálnička aj múky s vyšším obsahom vlákniny, ako je napr. pohánková. Striedaním múk obohacujete detský jedálniček o ďalšie vitamíny a minerály, učíte dieťa novým chutiam. Nám doma pohánka chutí viac ako špaldová múka.

Do cesta môžete primiešať aktuálny medvedí cesnak, mangold alebo špenát. My sme mali s medvedím cesnakom a jeho chuť tam nebola ani badať, takže sa nemusíte báť, že by vám ich dieťa odmietlo. To moje po spapkaní zahlásilo, že boli lepšie ako v škôlke 🙂

Pre 4 osoby budeme potrebovať:

Na halušky: 

300 g pohánkovej múky

250 g vody

2 vajíčka

1/2 lyžičky soli

štipku rasce

110 g na jemno nakrájaného medvedieho cesnaku (alebo mandoldu, špenátu…)

Na bryndzový krém:

60 g masla

150 g bryndze

  1. Všetky ingrediencie na halušky poriadne premiešame. Cez haluškovač vytvoríme halušky a hodíme ich priamo do horúcej vody. Ja haluškovač doma nemám, keďže halušky často nerobím. Tak som si cesto dala na lopárik a pomocou nožíka porcovala halušky do vriacej vody.

  2. Keď halušky plávajú, tak sú hotové. Vyberieme ich menším sitkom a dáme ich do väčšej misky.

  3. Zatiaľ si pripravíme jemný bryndzový krém: Maslo vymiešame s bryndzou. Dospelácku porciu krému dochutíme soľou.

  4. Halušky zmiešame s bryndzovým krémom, môžeme posypať pažítkou a podávame. Keďže sú tieto halušky určené pre deti, tak sú veľmi jemnej chuti a menej slané. Dospeláci si preto môžu halušky dodatočne ešte dochutiť zvyšnou bryndzou.

431 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 commentaire


Nelly Citizen
Nelly Citizen
10 mars 2023

Ano, pohankove (bryndzove) halusky su tie prave, staroslovenske horehronske! Vtedy neexistovala biela muka, psenica napr. na Horehroni samozrejme nerastla. Moja prababicka ich varila 50:50 psenicna muka-pohankova muka, obe celozrnne - a bez vajicka, prosim (no pre dieta by som tiez urobila vynimku). Paci sa mi tento recept :)

J'aime
bottom of page