Cuketová kôprovka s pošírovaným vajíčkom

Cuketová kôprovka s pošírovaným vajíčkom

V jednoduchosti je krása. A dobrá chuť. I dobré trávenie. Predovšetkým to platí vo výžive tých najmenších. Žiadne divoké kombinácie typu kuracie prsia s broskyňou a syrom netreba. A hlavne, jednoduché jedlá nevyžadujú veľa času pri príprave. Ako napr. toto. Zároveň je tepelná úprava pošírovaného vajíčka tou najšetrnejšou, čo sa tukov vajíčka týka. A bielkovín tiež. Stačí k tomuto jedlu urobiť polievku s nejakou obilninou alebo sladkým zemiakovm a kompletný obed máte hotový.

Na omáčku budeme potrebovať:

500 g cukety

300 ml zeleninového vývaru

1 lyžica ghí

kôpor, umeocot

  1. Cuketu umyjeme a nakrájame na väčšie kocky. Opražíme na ghí a zalejeme horúcim zeleninovým vývarom. Dusíme cca 5 minút.
  2. Akonáhle je cuketa mäkká, tak ju rozmixujeme do hladka. Ochutíme na jemno nakrájaným kôprom a troškou umeoctu.
  3. Ak máte mlsné jazýčky, tak časť zeleninového vývaru nahraďte smotanou.

 

Pošírované vajíčko:

  1. Aby sa podarilo, potrebujete riadne čerstvé vajíčko.  Vajíčko vyklepneme do misky tak, aby sa nepoškodilo žĺtko. Potom ho pomaly vylejeme  do malého hrnca do jemne bublinkujúcej vody (nie vriacej). Varíme cca 4 – 5 minút na jemnom plameni. Keď ho vyberieme a stlačíme žĺtko, malo by mať konzistenciu mozzarelly. Výborné video návody nájdete aj na YouTube :).

 1 thought on “Cuketová kôprovka s pošírovaným vajíčkom”

  • Vyborna koprova omacka.ten ueovot a kopir tomu doda vybornu lahodnu chut..fakt mnamka,rychle a jednoduche.toto hlavne jedlo sa bude v mojej kuchyni objavovat casto…a to blanširovane vajicko,fajinovotka.prvykrat som vyskusala a docela sa vydarilo?inspirovala som sa videom na youtube.Monika,si super kucharka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *